Ines Ackermann współpracuje z PNWM od 2005 r., była trenerką m.in. na giełdach kontaktów, warsztatach metodycznych i kursach dla pośredników językowych. Podczas studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim zajmowała się Polakami na Litwie i Białorusi, a przy okazji wiele dowiedziała się o tym, jak postrzegani są mówiący po polsku Niemcy. Obecnie poszerza horyzonty dzięki pracy z pochodzącymi z całego świata uczestnikami wolontariatu na rzecz Globalnego Południa, szkoleniu na konsultantkę ds. rozwiązywania konfliktów organizacji ATCC, a ostatnio także – ze względu na pandemię koronawirusa – poznając narzędzia do pracy zdalnej.

Ines Ackermann poprowadzi warsztat W spotkaniu online też jest metoda!
Trenerka i facylitatorka, prowadzi szkolenia oraz moderuje spotkania głównie dla grup międzynarodowych, specjalizuje się w tematyce edukacji poza-formalnej, w tym on-line i obywatelskiej. Współautorka www.competendo.net – serii podręczników i materiałów cyfrowych dla nauczycieli i trenerów działających na rzecz wzmacniania kluczowych kompetencji i aktywnego obywatelstwa. Prowadzi szkolenia dla trenerów oraz z wykorzystywania narzędzi cyfrowych.

Marta Gawinek-Dagargulia poprowadzi warsztat Narzędzia cyfrowe na moich lekcjach i do wymiany międzynarodowej – proste, bezpłatne i motywujące do uczenia i aktywnego uczestnictwa.
Kierownik Zespołu ds. Edukacji Instytutu Pileckiego. Doświadczony koordynator projektów edukacyjnych i obywatelskich o profilu historycznym związanych z historią XX wieku i doświadczeniem totalitaryzmów. Pomysłodawca i koordynator m.in. projektu „Akademia Witolda Pileckiego” (historyczna szkoła liderów) czy „Moje Miasto. Moja Historia” (projekt odkrywania lokalnych historii poprzez historyczne gry terenowe). Historia jest dla niego przede wszystkim przestrzenią, w której ludzie (jednostki i wspólnoty) dokonują wyborów i miejscem starcia wartości i antywartości.

Michał Gawriłow poprowadzi warsztat Kompas.
Psycholożka międzykulturowa, trenerka, autorka materiałów edukacyjnych. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń, tworzeniem publikacji oraz koordynacją projektów z zakresu edukacji globalnej, antydyskryminacyjnej oraz wrażliwości na różnorodność. Pracuje z różnymi grupami docelowymi, w tym z młodzieżą, nauczycielami i nauczycielkami oraz studentami i studentkami.

Elżbieta Kielak poprowadzi warsztat WYmiana MIĘDZYkulturowa.

fot. M. Starowieyska
Od 1990 r. pracuję jako niezależny trener i coach w organizacjach zajmujących się międzynarodową pracą z młodzieżą i wolontariatem, jestem też nauczycielem akademickim oraz zajmuję się edukacją osób dorosłych (przede wszystkim w ramach programów bilateralnych i europejskich). W ostatnich latach w coraz większym stopniu uzupełniam swoje treningi o elementy edukacji przez internet.

Na swoim blogu piszę o życiu i pracy zagranicą, o międzynarodowych spotkaniach młodzieży i pracy z młodzieżą, wolontariacie odbywanym poza granicami własnego kraju oraz o kształceniu interkulturowym, pozaformalnym, permanentnym i wielu innych sprawach.

http://michaelkimmig.eu

Michael Kimmig poprowadzi warsztat 3… 2… 1… Wymiana ON-line!
Specjalista ds. edukacji
Instytut Pileckiego, oddział w Berlinie

Alexander Kliymuk poprowadzi warsztat Instytut Pileckiego w Berlinie – nowa placówka edukacji historycznej przy Bramie Brandenburskiej.
Trener, moderator i doświadczony project manager. Aktualnie pracuje jako doradca ds. dofinansowania projektów dla przedsiębiorstw w firmie gsub (www.gsub.de). Posiada kompetencje kierowania i budowania dużych, międzynarodowych zespołów. Ukończył Szkołę Trenerów Biznesu w Katowicach a doświadczenie trenerskie i managerskie zdobywał w różnych kontekstach zawodowych od biznesu przez międzynarodową organizację charytatywną, szkolnictwo wyższe po wieloletnią współpracę z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży (PNWM), w której rozwinął i prowadził m.in. szkolenia i warsztaty ‘Dobry Program’.
Absolwent prawa i administracji na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2014 ukończył Program Executive MBA prowadzony przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.
Prywatnie aktor amator, miłośnik windsurfingu i narciarstwa.

Simon Kopietzki poprowadzi warsztat Fit for Diversity.
outreach manager na region Europy Wschodniej w Arolsen Archives

Anna Meier-Osiński poprowadzi warsztat #StolenMemory- Kampania i polsko-niemiecki projekt edukacyjny.
Z wykształcenia pedagog, w Centrum Nauki Kopernik zajmuje się realizowaniem projektów edukacyjnych i konferencji dla nauczycieli. W ostatnim czasie szczególnie nurtuje ją jak uczymy się eksperymentując z różnymi obiektami i jakie są granice naszego zaangażowania. Miłośniczka gier planszowych i RPG, w wolnym czasie jeździ na wrotkach i ćwiczy animal flow.

Angelika Ochendowska poprowadzi warsztat Zdalne eksperymentowanie – jak robić to razem.
Charlotte Popiela ma dyplom z filozofii i slawistyki zachodniej. Obecnie studiuje polonistykę interdyscyplinarną i metodykę nauczania języka niemieckiego jako języka obcego. Od 2016 roku uczy młodzież i dorosłych na zajęciach akademickich i pracuje jako teamerka/referentka na międzynarodowych spotkaniach młodzieży. W okresie studiów wielokrotnie przebywała za granicą – w Bośni i Hercegowinie oraz w Polsce. Ma szerokie kompetencje w zakresie organizacji spotkań i bardzo lubi zajmować się opracowywaniem programów i planowaniem czasu wolnego.

Charlotte Popiela poprowadzi warsztat Fit for Diversity.
Wymianę polsko-niemiecką pokochał, gdy sam był uczestnikiem spotkania młodzieży, obecnie jest trenerem i moderatorem na kursach m.in. z zakresu animacji językowych oraz referentem w polsko-niemieckim wolontariacie realizowanym przez Paritätische Freiwilligendienste Sachsen we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Niemożliwych „Motyka“ z Torunia

Christoph Schneider-Laris poprowadzi warsztat Animacja językowa na spotkaniach polsko-niemieckich realizowanych w formie tradycyjnej i wirtualnej: Jak prowadzić animacje językowe i komunikacyjne?
pracowniczka pedagogiczna w dziale Badań i Edukacji Arolsen Archives

Elisabeth Schwabauer poprowadzi warsztat #StolenMemory- Kampania i polsko-niemiecki projekt edukacyjny.
Psycholożka międzykulturowa i trenerka. Prowadzi krajowe oraz międzynarodowe warsztaty i szkolenia dla młodzieży i osób dorosłych z różnych zakresów tematycznych: edukacji międzykulturowej, coachingu, uczenia się czy graficznej facylitacji. Wierzy, że edukacja musi cieszyć i angażować.

Anna Szlęk poprowadzi warsztat WYmiana MIĘDZYkulturowa.
Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Edukator Domu Anny Frank w Amsterdamie (Anne Frank House), polski koordynator międzynarodowego projektu Stories that Move — narzędzie do przeciwdziałania dyskryminacji oraz Anne Frank Youth Network — międzynarodowej sieci zaangażowanej młodzieży. Członek Stowarzyszenia Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie. Koordynator objazdowej wystawy edukacyjnej Jestem Stąd. Polska Wielu Narodów. Autor warsztatów edukacyjnych dla młodzieży oraz szkoleń dla nauczycieli i edukatorów.

Mateusz Trojański poprowadzi warsztat Stories that Move - Historie, które poruszają.
Biolog, z Centrum Nauki Kopernik związany od trzech lat, najpierw jako animator, obecnie – koordynator programu Konstruktorzy Marzeń realizowanego we współpracy z firmą Boeing, którego głównym celem jest rozwój kompetencji STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) i zachęcanie młodych ludzi do wybierania technicznych kierunków studiów w przyszłości. Prywatnie ogromny fan nowych technologii i motoryzacji. Obrońca przyrody.

Kamil Wachol poprowadzi warsztat Zdalne eksperymentowanie – jak robić to razem.
Sebastian Wehrsig jest referentem ds. edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju w Villa Fohrde, jako niezależny trener prowadzi też seminaria na temat kryzysu klimatycznego, aktywności na rzecz zrównoważonego rozwoju i transformacji. Studiował rozwój regionalny i ochronę środowiska ze specjalizacją w dziedzinie zrównoważonego rozwoju na uniwersytecie w Eberswalde. Przez pół roku mieszkał w Lublinie.

Sebastian Wehrsig poprowadzi warsztat Edukacja dla zrównoważonego rozwoju – jak to zrobić online?
Trenerka i facylitatorka, od 2014 roku prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Polsce i Gruzji. Prowadzi szkolenia z zakresu edukacji nieformalnej, wspierania aktywności lokalnej młodzieży, komunikacji i dialogu.

Bětka Wójcik poprowadzi warsztat Narzędzia cyfrowe na moich lekcjach i do wymiany międzynarodowej – proste, bezpłatne i motywujące do uczenia i aktywnego uczestnictwa.
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję